تعطیلی خانه طباطبایی ها از 1 دی تا 1 اسفند

تعطیلی خانه طباطبایی ها از 1 دی تا 1 اسفند

خانه طباطبایی‌ها در بافت قدیم شهر کاشان، در خیابان علوی و در محله سلطان امیراحمد قرار دارد که در نیمه دوم قرن ۱۳ هجری قمری توسط حاج سیدجعفر طباطبایی ساخته شد. خانه‌ای که به واسطه شاهکارهای هنر معماری استاد علی مریم و تزئینات شگرفش به عروس خانه‌های تاریخی شهرت دارد و در فهرست آثار ملی ایران می‌درخشد.

به گزارش ایمنا، درحال حاضر مقابل درب ورودی خانه طباطبای‌های کاشان اعلانی نصب شده و بر روی آن به بازدیدکنندگان و علاقمندان اعلام شده‌است که به دلیل مرمت در این خانه تاریخی، از تاریخ یکم دی ماه تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۶ این خانه تعطیل است. این موضوع در حالی اتفاق افتاد که برخی خبرگزاری‌ها از جمله خبرگزاری میزان، طی گزارشی موضوع مرمت این خانه را علتی دروغین برای بستن خانه طباطبایی ها به روی مردم عنوان کرد و دلیل اصلی تعطیلی خانه طباطبایی‌ها را فیلمبرداری سریال "بانوی عمارت" برشمرد و از فعالیت آزادنه این گروه فیلمبرداری در عروس خانه‌های تاریخی ایران خبر داد.

شهردار شهر کاشان با توجه به اینکه مالکیت خانه طباطبایی‌ها در اختیار شهرداری کاشان است، در گفت و گو با خبرنگار ایمنا ضمن تأیید تعطیلی خانه طباطبابی به مدت دو ماه، اظهار می‌کند: قرارداد فیلمبرداری از یک سال قبل منقعد شده و در حال انجام است و هیچ ربطی هم به موضوع تعطیلی خانه طباطبایی‌ها ندارد، ولی به دلیل ضرورت تعمیر در معابر اصلی و طاق‌هایی که باید تعمیر می‌شده تا امنیت عابرین تأمین شود گفتند که فعلاً در این بنا رفت و آمدی نشود.

سعید ابریشمی راد ادامه می‌دهد: قرارداد ساخت فیلم "بانوی عمارت" در این خانه از یک سال قبل منعقد شده و همچنان ادامه دارد و فکر می‌کنم تا اواخر اسفندماه ادامه خواهد داشت.

Please publish modules in offcanvas position.